Parówka czy akwarium?

Parówką czy akwarium? Jedziesz w ten weekend historycznym tramwajem po Warszawie? Sprawdź szczegóły!

Na warszawiaków i turystów już czekają specjalne linie turystyczne – tramwaje, autobusy, promy i statek. Jako tramwajarz polecam zacząć od przejażdżki historyczną linią tramwajową. Linia 36 jeździ na trasie z placu Narutowicza przez Filtrową, plac Zbawiciela i Marszałkowską na Żoliborz do metra Marymont w każdy weekend. Jakie wagony spotkasz na tej linii? Są to jeszcze youngtimery, czyli najbardziej warszawskie z warszawskich tramwajów parówki  i akwaria. Te pierwsze już nie jeżdżą po stolicy od 6 lat, te drugie jeszcze możesz spotkać, ale na linii 36 mamy je w specjalnej wersji –  w malowaniu i z wyposażeniem z lat 70.

 

Co zobaczysz z okna historycznego tramwaju?

Z okien tramwaju jeżdżącego na linii 36 zobaczysz m.in. malowniczą ulicę Filtrową, Marszałkowską z socrealistyczną Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową i pl. Zbawiciela oraz zielony Żoliborz z modernistyczną zabudową. Tramwaje dowiozą Cię także m.in. do: zabytkowego Zespołu Stacji Filtrów, Pałacu Kultury i Nauki, Ogrodu Saskiego i budynku PAST-y, o który podczas Powstania Warszawskiego toczyły się zacięte walki.

Trasa linii 36
Tramwaje linii turystycznej 36 kursują na trasie:
PL. NARUTOWICZA – Filtrowa – Nowowiejska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona – Słowackiego – METRO MARYMONT. Linia kursuje w dni wolne od pracy od 1 maja i przez całe wakacje aż do 15 września. Sprawdź szczegóły – rozkład jazdy, ceny biletów na stronie: wtp.waw.pl

Statkiem czy autobusem?
Historyczne tramwaje to nie wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie od 1 maja. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował także specjalne linie autobusowe, uruchomił promy przez Wisłę, statek do Serocka, jest nawet dojazd specjalną linią autobusową do kolejki wąskotorowej w Piasecznie. Sprawdź wszystkie szczegóły w specjalnej broszurze.

Kolejna historyczna linia tramwajowa już w czerwcu
Od początku wakacji na warszawskie tory wyjedzie jeszcze druga linia tramwajowa. Od 22 czerwca linia T będzie jeździć w soboty, w niedziele i w święta okrężną trasą po środmieściu zaczynając i kończą bieg na placu Narutowicza. Na tej linii zobaczysz tramwaje starsze niż z linii 36, z lat 50. a nawet te przedwojenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *