Nowa linia tramwajowa na Modlińskiej – zaczynamy!

Kanał żerański. Kto zna to miejsce? Charakterystyczne czerwone mostki na ulicy Jagiellońskiej. Czy na Żerań dojedzie tramwaj?
To pierwszy krok do budowy linii tramwajowej na Żerań. Nim jednak powstanie projekt budowlany i na plac budowy wjadą pierwsze maszyny, trzeba dokładnie zbadać teren. Przygotowanie nowej trasy tramwajowej do tego warszawskiego osiedla Tramwaje Warszawskie zaczynają od zbadania gruntu obok mostu nad kanałem Żerańskim przy ul. Modlińskiej. To jeden z kluczowych punktów inwestycji, która połączy Tarchomin z Pragą Północ.

Tak będzie wyglądał tramwaj przejeżdżający nad Kanałem żerańskim.

Przygotowania na początek obejmą odwierty i opracowanie dokumentacji wraz z analizą geologiczną. Wykonawca będzie miał na to 30 dni. Kolejne prace przygotowawcze to: analiza urbanistyczna, prognozy ruchu oraz koncepcja trasy wraz z kilkoma wariantami przebiegu. Projektanci będą musieli zdecydować jakimi ulicami pobiegną tory.

Następnie zajmiemy się wymaganą w takich przypadkach, analizą oddziaływania inwestycji na środowisko i złożymy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Jest to jedna z najważniejszych decyzji administracyjnych podczas takich inwestycji jak budowa nowej drogi, autostrady, linii kolejowej albo właśnie linii tramwajowej. Wydanie decyzji środowiskowej pozwoli na przygotowanie dokumentacji projektowej dla odcinka trasy tramwajowej od pętli Żerań FSO do ulicy Płochocińskiej. Sama budowa nowych torów będzie trwać około 2 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *