Ilu tramwajarzy pracuje w Tramwajach Warszawskich?

Czy wiesz tramwajarze 25 listopada tramwajarze obchodzą swoje święto – Dzień Tramwajarza? Zobacz, jak oni pracują, by codziennie na ulice mogło wyjechać ponad 500 tramwajów!

Ile tramwajarzy pracuje w Tramwajach Warszawskich? Jest to armia ludzi, dzięki której codziennie po stołecznych ulicach jeździ ponad pół tysiąca tramwajów. Każdego dnia do obsługi wagonów i do utrzymania torów zaangażowanych jest kilkuset pracowników, którzy przez całą dobę pracują w czterech zajezdniach i w zakładzie naprawczym. W całej firmie pracuje ponad 3000 pracowników.

Kim są tramwajarze?

Najliczniejsza grupa zawodowa to motorniczowie. W Tramwajach Warszawskich pracuje ich około 1400. Na codzienną obsługę tramwajów składa się praca wielu innych osób, w tym np. – dyspozytorów, diagnostów, elektryków, elektroników, mechaników, szlifierzy, tokarzy, ślusarzy, ekip sprzątających. Ale to nie wszystko. Nad sprawnym ruchem tramwajów czuwają codziennie również pracownicy nadzoru ruchu i ekipy naprawcze, które dbają o stan techniczny taboru, a także torów i sieci trakcyjnej.

 

 

O której zaczynamy pracę w tramwajach?

Zajezdnie pracują 24 godziny na dobę. Pierwsze tramwaje wyjeżdżają na ulice Warszawy już około godziny 3.40, co oznacza, że poranna zmiana motorniczych musi wstać do pracy około godziny 2 w nocy. Ostatnie tramwaje zjeżdżają do zajezdni długo po północy, około godziny 1:20.  Przerwa w ruchu wykorzystywana jest na sprzątanie i serwisowanie tramwajów.

 

 

 

 

Ile kilometrów dziennie przejeżdżają tramwaje w Warszawie?

Podczas jednej zmiany motorniczy po ulicach Warszawy przejeżdża około 120 km, co oznacza, że jeden tramwaj każdego dnia pokonuje około 250 km.

One thought on “Ilu tramwajarzy pracuje w Tramwajach Warszawskich?”

  1. andzia napisał(a):

    Zycze sukcesów i bez stresowej pracy !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *