Co robią Tramwajarze, by codziennie na ulice mogło wyjechać ponad 500 tramwajów!

Czy wiesz tramwajarze 25 listopada obchodzą swoje święto – Dzień Tramwajarza? Zobacz, jak oni pracują, by codziennie na ulice mogło wyjechać ponad 500 tramwajów!

Ile tramwajarzy pracuje w Tramwajach Warszawskich? Jest to armia ludzi, dzięki której codziennie po stołecznych ulicach jeździ ponad pół tysiąca tramwajów. Każdego dnia do obsługi wagonów i do utrzymania torów zaangażowanych jest kilkuset pracowników, którzy przez całą dobę pracują w czterech zajezdniach i w zakładzie naprawczym. W całej firmie pracuje ponad 3000 pracowników.

Kim są tramwajarze?

Najliczniejsza grupa zawodowa to motorniczowie. W Tramwajach Warszawskich pracuje ich około 1400. Na codzienną obsługę tramwajów składa się praca wielu innych osób, w tym np. – dyspozytorów, diagnostów, elektryków, elektroników, mechaników, szlifierzy, tokarzy, ślusarzy, ekip sprzątających. Ale to nie wszystko. Nad sprawnym ruchem tramwajów czuwają codziennie również pracownicy nadzoru ruchu i ekipy naprawcze, które dbają o stan techniczny taboru, a także torów i sieci trakcyjnej.

 

 

O której zaczynamy pracę w tramwajach?

Zajezdnie pracują 24 godziny na dobę. Pierwsze tramwaje wyjeżdżają na ulice Warszawy już około godziny 3.40, co oznacza, że poranna zmiana motorniczych musi wstać do pracy około godziny 2 w nocy. Ostatnie tramwaje zjeżdżają do zajezdni długo po północy, około godziny 1:20.  Przerwa w ruchu wykorzystywana jest na sprzątanie i serwisowanie tramwajów.

 

 

 

 

Ile kilometrów dziennie przejeżdżają tramwaje w Warszawie?

Podczas jednej zmiany motorniczy po ulicach Warszawy przejeżdża około 120 km, co oznacza, że jeden tramwaj każdego dnia pokonuje około 250 km.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *