Warszawa: Już rok tramwajem na Nowodwory!

Dokładnie rok temu, 27 lutego otworzyliśmy nową trasę na Nowodwory. A my policzyliśmy ile razy w ciągu ostatnich 365 dni odjechał stamtąd tramwaj.

Aż 70 tysięcy razy! Właśnie tyle razy w ciągu ostatniego roku, po otwarciu nowej linii, tramwaje odjechały z Nowodworów. Na trasie Nowodwory – Metro Młociny dwójka w godzinach szczytu jeździ co cztery minuty! Dwa przystanki wcześniej na Tarchominie Kościelnym swoją pętlę ma linia 17. Dwójka i siedemnastka to linie, które przejeżdżając po Moście Marii Skłodowskiej-Curie, pozwalają się szybko dostać mieszkańcom dwóch dzielnic do centrum Warszawa. Tramwaje przez most w godzinach szczytu przejeżdżają co dwie i pół minuty!

To nie koniec inwestycji i szybkiego dojazdu z kolejnych dzielnic i osiedli do centrum stolicy. Tramwaje Warszawskie na najbliższe lata zaplanowały budowę aż trzech nowych tras o długości kilkunastu kilometrów – do Wilanowa, na Gocław i po ul. Kasprzaka. Nie mogę się doczekać gdy rozpocznie się budowa kolejnych nowych linii, a jeszcze bardziej – gdy wyjadą na nie tramwaje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *