Przystanek święta! 🎄

Na warszawskich szynach już niedługo zagości tegoroczny, wyjątkowy tramwaj świąteczny! Nie jesteśmy jednak jedynym miastem, które ten świąteczny czas umila sobie tego typu atrakcjami.

Zobaczcie jak wyglądają tramwaje świąteczne zarówno w Polsce, jak i na świecie!

Budapeszt:

Tramwaje świąteczne w Budapeszcie obsługują trzy linie jednocześnie.  Ozdabia je niemal 400 tysięcy lampek, które umieszczone są na kablach o długości 3500 metrów.

Brno:

Przez weekendy oraz popołudniami w dni powszednie zawieszona jest komunikacja tramwajowa na starówce. Zamiast niej jeździ specjalny oświetlony tramwaj świąteczny T3.

Wiedeń:

Źródło: Christmas tram in Vienna | Wolfgang Pichler | Flickr                                                   

Wiedeński tramwaj świąteczny kursuje przez centrum miasta w każdy weekend okresu adwentowego. Ponadto, cała kwota zarobiona z zakupu biletów na ten przejazd przekazywana jest na cele charytatywne!

Bazylea:

Świąteczny tramwaj w Bazylei jest darmowy a cała jego trasa zajmuje około 65 minut. Tramwajem można przejechać się od końca listopada do wigilii Bożego Narodzenia.

San Francisco:

W San Francisco w świątecznym wagonie na pasażerów czeka Święty Mikołaj! Trasa tramwaju przebiega od centrum miasta do końca półwyspu.

Grudziądz:

Tramwaj świąteczny w Grudziądzu startuje na początku grudnia. Oprócz przejażdżką pięknie udekorowanym wagonem mieszkańcy miasta obejrzeć mogą także niesamowite iluminacje świetlne czy porozmawiać z reniferem mówiącym ludzkim głosem!

Amsterdam:

Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Skyradio_christmas_tram_Amsterdam_2018_2.jpg

Tramwaje świąteczne Amsterdamu wożą pasażerów na kilku różnych liniach jednocześnie. Udekorowane są w czapkę Mikołaja i światełka, a wnętrze wagonów wyposażone jest w nagłośnienie z którego nadawane są świąteczne piosenki.

Miskolc:

Źródło: File:Christmas tram 2019 Miskolc.jpg – Wikimedia Commons

Miskolc stylizuje swój świąteczny tramwaj na wypiek z piernika. Pięknie udekorowany lukrem ciasteczkowy wagon ogłoszony został w 2020 roku najładniejszym tramwajem świątecznym Europy.

Zurych:

Źródło: Christmas tram 2019 Miskolc.jpg – Wikimedia Commons

File:Märlitram – Bellevue IMG 5801 ShiftN.jpg – Wikimedia Commons

Marlitram w Zurychu to atrakcja dla dzieci na którą bilety należy zakupić z tygodniowym wyprzedzeniem. Aktorzy przebrani za bożonarodzeniowe anioły opowiadają swoim małym pasażerom świąteczne historie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *